NOGOMETNE ZVIJEZDE POMAŽU DJECI

Nogometnom utakmicom valpovačkog kluba Mala mljekara protiv zvijezda hrvatskog nogometa skupljeno oko 11.000 kuna za liječenje dvoje djece

MNK Mala mljekara vs. Zvijezde hrvatskog nogometa

VALPOVO – U ovo predbožično vrijeme mnogo je akcija koje pomažu djeci. U sklopu proslave Dana grada Valpova, 7. su prosinca članovi malonogometnog kluba Mala mljekara odlučili pomoći dvanaestogodišnjem Alenu Crnogaju i dvogodišnjoj Lauri Mumlek koji boluju od teških bolesti – utakmicom protiv zvijezda hrvatskog nogometa.

Igrač MNK Mala mljekara i jedan od organizatora Matko Šutalo

– Dečki u klubu su prije mjesec dana kroz razgovor došli na ovakvu ideju i preko starih poznanstava skupili naše poznate nogometne zvijezde. Svi su se odmah odazvali – rekao je jedan od organizatora i član MNK Mala mljekara Matko Šutalo.

Program u Gradsko-školsko-športskoj dvorani započeo je u 18 sati i 30 minuta utakmicom početnika NK Valpovke i NK Belišća. Iako imaju tek 12 i 13 godina, pokazali su zavidno nogometno umijeće. Obje su ekipe zabile po tri gola i podigle atmosferu na punim tribinama, te napravile odličnu uvertiru za glavni događaj.

Oko 20 sati na teren su izašli igrači MNK Mala mljekara koji su u dva dijela od po 20 minuta odmjerili snage sa zvijezdama hrvatskog nogometa. Za ekipu zvijezda između ostalih su igrali bivši reprezentativac Petar Krpan, otac i sin Rudika i Domagoj Vida, naš uspješni nogometaš koji više nije aktivan Robert Špehar, igrači NK Osijek poput Valentina Babića i Marka Dinjara, te drugi. Glavna zvijezda koja je bila navedena na popisu, ujedno i jedan od poznatih „vatrenih“ sa Svjetskog nogometnog prvenstva 1998. godine Robert Jarni u posljednji je tren morao otkazati dolazak zbog obaveza.

Jedan od četiri postignuta gola Roberta Špehara

Seriju od ukupno 14 golova postignutih na utakmici otvorio je Špehar u trećoj minuti. Golman Male mljekare Antonio Kovač nije se uspio ni snaći, a lopta je već bila u mreži. U prvoj polovici utakmice zvijezde su uvjerljivo vodile s 4:0, a Mala mljekara uspjela je uloviti tek nekoliko neiskorištenih prilika.

No, u drugom se poluvremenu situacija mijenja. Iako je već u drugoj minuti nastavka Robert Špehar za goste postigao i peti pogodak, Mala mljekara se budi golom Roberta Grnje u trećoj minuti. Nedugo nakon toga i Vlatko Vuksanić se upisuje u strijelce za domaćine.

U 17. minuti u igru ulazi Petar Krpan i zabija prvi od svoja dva gola, no u istoj minuti Rudika Vida pomaže domaćinima zabivši autogol.

Plakat za humanitarnu utakmicu

Konačnih 10:4 za goste postigao je Špehar četiri sekunde prije kraja te time zaokružio utakmicu i odnio naslov najboljeg igrača, s četiri zabijena gola. Publika je uživala u utakmici, što se moglo iščitati iz glasnog pljeska za svaku akciju, bilo domaćina, bilo gostiju.

Cijena ulaznice za odrasle bila je 20 kuna, a za djecu 10 kuna. Prodano je više od 600 ulaznica, čime je prikupljeno oko 11.000 kuna koje će olakšati obiteljima Crnogaj i Mumlek liječenje Alena i Laure u Zagrebu. Oni su se srdačno zahvalili na pomoći. – Ovakve ćemo akcije provoditi i ubuduće – dodao je na kraju Šutalo.

Ukoliko i vi možete odvojiti koju kunu za ovo dvoje mališana, uplatu možete izvršiti na račun broj 3206895550 za Alena i na broj 2340009 – 3102622598 za Lauru.